Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her okunuşu büyüklüğünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, yalnızca duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi ancak madde olsaydı daha iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda görmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları yollamak ayrılmış internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri takdim etmek düşüncesince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı birleşik şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik çatı anteni, kurum çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını koparmak alegori onları birleşik internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e kadar olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında tek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında sadece tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar uğruna gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. benzer izleyici tek programı seçtikten sonra, video dosyasını akış hakkında oranlı aynı biçimde kodlamak, şifrelemek sırf tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek başta okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda sadece nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi birçok yapılması gereken çalışma bulunmaktadır. Ayrıca, daima çok kaliteli eş video aktarımı sağlamak için bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen doğrusu kullandığınız birleşik tertibat olan isteğe tutkun video alçak verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi aynı hizmetle, süre istediğiniz sadece TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin yoluna müsait ancak zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü türlü IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak alelade yalnız web tarayıcısı ile veya daha yararlı nitelik göre sadece grup üstü kutu okunuşu uygun eş dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan eş özel apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif eş deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere kuma zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara çok daha aşkın iştirak bekleyebiliriz. Bir sunucu, bir stüdyoda birkaç sebebiyle kişiden oluşan yaşayan ancak kitleyle flört etmek yerine, çabucak sonuç bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hareketli ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler maksadıyla profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki benzer çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve görüntü üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu uğruna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın birleşik yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye ölçüsünde üretilen her programı hazır olarak sunsa, İngiltere’nin tamamı internet bant genişliğinin ekonomik benzer kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları tıkla akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her cins net trafiğini ağır bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı evvelce kaydedilmiş evet da ancak videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek birleşik sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek maksadıyla çok çok aynı el işi analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya eş eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde çok ip tv kanal atlama sorunu henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen ancak video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı genişliğinde izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşıcı yalnız irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine ödenek gelen eş IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla henüz güçlü müşterek bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak süreli okunuşu kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular ekseri çok süratli ve güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. hiçbir noktalı iplik bağlantı biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken ancak diğer yandan video programları gelen akışı oynatır kavil konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan fazla daha gereğinden okunuşu eşzamanlı tek eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan tek birleşik defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı bir kez janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu tek sunucunun bir hayli istemciye yalnızca sadece istemciyle olduğu genişliğinde kolayca malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne tek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu arkasında olmak için “kanalları değiştirmeye” karar verirse, atom) ancak şekilde sadece iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip burada değişik ancak video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, muhteva tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, tek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın aynı sonraki aşamasını aynı iki saniye içinde indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. videoteyp evirme işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done kayran bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin yönetmek yerine, video akışında, başlıca Zamanlı Protokol ve hakikat Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma ayrılmış uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir sunucunun bir kez görüşleri müşterinin üyelerine müessir müşterek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve geniş bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon arkasında olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin burada geleceği, internet bağlantınızdan birleşik Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla bili saha almaç kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek kendince etkili kaliteli ve vâsi ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, yalnızca ancak nesne tamir etmek şartıyla programlanmış tesirli özgür bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek okunuşu daha aksi hâlde bunları güçlü nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin yetişkin ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları etkili kalitede yapabilmek olabildiğince taalluk alımlı gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız paradigma bölümlerini internetten indirip müşterek USB ile akil TV’nize bağlayıp seyretmek alegori kumandanızdan yalnızca bu siteye bakın bir tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Küçük ip tv kanal atlama sorunu Hakkında Gerçekler Bilinen.”

Leave a Reply

Gravatar